Doğal Taşlarla Meditasyon

kristallerle meditasyon

Meditasyon sırasında hangi doğal taşları kullanmalıyız?

Meditasyon yapmaya başladınız ve bazı yardımcılara ihtiyacınız olduğuna karar verdiniz. Haliyle bu doğadan bize gelen yüksek enerjili,  “sihirli” taşlar dikkatinizi çekti. Peki hangilerini kullanmalısınız? Hangi kristaller ne işe yarar, neye iyi gelir. Bu yazımızda bunları tartışacağız.

Kristaller,  dünyamız ile birlikte şekillenmiş, onları şekillendiren her kuvveti içlerinde barındıran oldukça yüksek frekanslı taşlardır. Bazı kristalleri insanlık yüzyıllardır kullanmaktadır. Örneğin, hiç neden partnerinize evlenme teklif ederken elmas kullandığınızı düşündünüz mü? Elmas da aynı diğerleri gibi doğa ananın bize sunduğu ve aşk, harmoni, bolluk ve bereket getirme özelliği olan bir taştır, yani aşık olduğunuz insanla ömrünüzü birleştirirken elmas kullanmanız tesadüf değil. Şimdi gelelim meditasyon sırasında hangi taşları kullanabileceğinize.

Ametist Taşı
Ametist taşı spritüel olarak oldukça yüksek frekanslı ve koruyucu bir taştır. Sizi fiziksel olmayan saldırılara karşı korur, psişik güçlerinizi destekler. Geleneksel olarak antik yunanda sarhoşluğu önlemek için ametist taşı kaplardan alkol içilmiştir ancak ametist taşı gerçekten de bağımlılık ile savaşırken size destek verebilir. Zihin için çok iyi bir taştır. Sakinleştirici bir etkisi vardır ve beraber meditasyon yapıldığında zihninizin dünyevi olandan uzaklaşmasına yardım eder. Ayrıca Ametist taşı ile meditasyon yapıldığında zihninizin daha az dağınık olduğunu da anında fark edebilirsiniz.
Ametist taşı çeşitlerini görmek için lütfen tıklayınız.

Akuamarin Taşı
Cesaretin taşıdır. Eski çağlarda kötülüğün etkisini yok edip iyi enerjiler ile geldiği söylenirdi. Şimdi ise; cesaret, sakinleşme ve zihni temizleme yetenekleri olduğuna inanılıyor. Özellikle hassas insanlarla enerjisi kolayca uyuşur. Eğer biraz sakinleşmeye, kendiniz için sorumluluklar almaya, kafanızı toparlamaya ihtiyacınız varsa meditasyon yapılabilecek en iyi taş Akuamarin.
Akuamarin taşı çeşitlerini görmek için lütfen tıklayınız.

Kristal Kuvars Taşı
Dünyanın her yerinden çıkarılabilen kristal kuvars, aynı zamanda en güçlü enerji uyumlayıcılarından biridir. Enerjiyi depolamada ve engellemede, istediğiniz niyete göre size uyum sağlamada usta olan bu taş, şifalı taşların da başını çekmektedir.  Spritüel bir seviyede Kristal Kuvars, enerjiyi yükseltebileceği en yüksek dereceye yükseltebilir. Bütün çakraların dengelenmesi için uyumlu olan bu taşı her daim el altında bulundurmak şart.
Kristal Kuvars taşı çeşitlerini görmek için lütfen tıklayınız.

Obsidyen Taşı
Obsidyen taşı aslında erimiş ve kristalleşmeye zamanı olmadan donmuş lavı ifade eder. Genel olarak siyah olsa da birçok farklı rengi de olabilen bu taş, koruyucu taşların en güçlüsü olarak kabul edilir. Derin bir ruh iyileşmesi getirir. Ancak, bu niyetle kullanılacaksa lisanslı bir terapist ile kullanılması tavsiye edilir çünkü iyileşme yolunda zor duygular ve hatırlanmak istenmeyen anıları da su yüzüne çıkarabilir. Yastığın altına bir parça Obsidyen yerleştirmek duygusal stresi çekip alır. Eğer spiritüel iyileşmenizi bir sonraki seviyeye taşıma veya negatif enerjilere karşı bir kalkan istiyorsanız Obsidyen sizin için uygun taş.
Obsidyen taşı çeşitlerini görmek için lütfen tıklayınız.

Onyx (Oniks) Taşı
Onyx taşı güç verici bir taştır.  Karışık veya üzerimizde baskı yapan konularda karar vermeyi kolaylaştırır. Geleceğe bakışınızı netleştirir. Eski enerjileri tutmakta oldukça iyidir bu nedenle psikometride veya geçmiş yaşam çalışmalarında kullanılabilir.  Eski travma ve yaraları iyileştirirken kullanılabilir. Onyx taşı vücuttaki yin ve yang enerjilerini de düzenler.
Onyx taşı çeşitlerini görmek için lütfen tıklayınız.

Nelere Dikkat Etmeli?
Kristaller doğada çok uzun ve zorlu şartlar içinde varolmuş oldukça güçlü taşlardır. Bu güçlerine saygı duyulduğu takdirde sizinle iş birliği yapacaklardır. Bazen bazı kristallerin enerjileri ile uyuşmanız biraz zaman alabilir, denemekten vazgeçmeyin. Kristallerinizin üzerindeki enerjileri düzenli olarak temizleyip yapmasını istediğiniz şeyin niyetiyle şarj etmeyi unutmayın, bunu basit bir şekilde avuç içinize alıp “Senin görevin…………” diyerek yapabilirsiniz, niyet yüklemenizin ardından ise her yeni ay veya dolunayda şarj etmeyi unutmamalısınız.

Eğer gözünüze çok karmış göründüyse korkmayın. Önceki paragraftakilerin hiçbiri bir zorunluluk değil. Bir kristal ile meditasyon yapma, çalışmak istiyorsanız tek yapmanız gereken o kristali alıp enerjisi ile meditasyon yapmak.  Kristale görevini bildirmek birçok işlevi içinden istediğinizden faydalanmanızı, temizleyip şarj etmek ise kristale yapışan gereksiz enerjilerden kurtulup kristal ile bağınızı güçlendirmenizi sağlar.

Bir cevap yazın